• Kółko teatralne

Bajubaj

Kólko teatralne przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bobrówku istnieje od kilkunastu lat. Założyła je pani Urszula Szadyko. Początkowo nosiło nazwę Nasz teatrzyk.

Od września 2004 r. prowadzą je p. Bogumiła Opalak i Urszula Szadyko, a grupa przyjęła nazwę Szkolny teatrzyk.

W roku szkolnym 2010/2011 mali aktorzy  zminili nazwę na Bajubaj.

W bieżacym - 2011/2012 - roku szkolnym zajęcia kółka prowadzone są w czwartki. Uczniowie bardzo chętnie angażują się w teatralne próby, zostają często dłużej, gdy zbliża się premiera.

Głównym celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju osobowości dzieci, przygotowanie ich do odbioru sztuki oraz aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas I - VI. Silny trzon grupy stanowią w tym roku szkolnym uczniowie klasy II i ich rodzice, którzy służą pomocą, kupują stroje do przedstawień teatralnych, uczestniczą w próbach i gorąco kibicują podczas występów.

Grupa teatralna wielokrotnie była wyróżniana w Powiatowych Przeglądach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "PRO ARTE". W roku 2007 i 2008 podopieczni otrzymali tytuł Laureata "PRO ARTE". Wręczono im statuetki oraz nominacje do prezentacji finałowych w Świebodzinie.

Do najbardziej utalentowanych aktorów w historii szkoły należeli: Mariola Siemińska, Marta Szurko, Żaneta Czyżewska, Marcin Czyżewski, Krzysztof Czyżewski, Erwin Kamiński, Adam Grześków, Łukasz Kaczmarek, Karol Janiak, Mateusz Garbol, Eliza Mytowska, Iga Radek, Bartek Brzezowski, Adrian Nowicki, Alek Janiak, Lila Domarecka, Monika Zagozda, Natalia Ambrożuk, Alicja Fedoruk, Patryk Janiak.

W roku szkolnym 2011/2012 grupa przygotowała "Eksperymentalne jasełka", za które otrzymała wyróżnienie. Obecnie przygotowuje się do majowego przeglądu w SOK.

Styczeń 2013 okazał się szczęsliwy dla małych aktorów Bajubaj. Dwukrotnie zostali laureatami XXIII Przeglądu Grup Kolędniczych i Jasełkowych: 08 stycznia -laureatami powiatowymi, 11 stycznia - laureatami wojewówdzkimi.

Zapraszamy do Albumu fotograficznego: galeria Z historii Bajubaj

Zapraszamy do Albumu fotograficznego: galeria Jasełka szkolne 2012-2013